AROMAMASÁŽ

   Při aromamasáži používám kvalitní

   rostlinné a éterické oleje Original ATOK:

  • formou inhalace - odpařováním z aromalampy
  • vstřebáním přes pokožku ve formě masážního a éterického oleje


VÍCE o aromamasážích:

Existuje řada vědeckých důkazů dokládajících blahodárné účinky doteků při masážích, stejně jako vliv vůní na naše city a mysl. Doteky ve spojení s vůněmi působí velmi senzuálně a v celém našem těle i duši vyvolávají hlubokou odezvu. V tom spočívá samotný princip i kouzlo aromamasáže.

Jen ty nejkvalitnějši rostlinné oleje

Aromamasáž je velmi účinným ozdravným procesem. Z velké části zejména díky za studena lisovaným rostlinným olejům, které se při ní používají. Rostlinné oleje mají schopnost vytvářet ochranný film a obsahují složky pro nepostradatelné udržení vlhkosti. Dodávají buňkám tolik potřebnou výživu, vitaminy, minerály a proteiny. Tuto vlastnost samozřejmě pozbývají oleje minerální, které pouze ulpívají v podkoží, ucpávají póry a zamezují pokožce dýchat. Napáchají tak více škody než užitku. Vždy se proto raději zeptejte svého maséra, jaké oleje používá. Přírodní rostlinné oleje zanechávají na pokožce krásný zlatavý film, který nelze napodobit žádným chemickým prostředkem. Při pravidelném používání se tento efekt umocňuje, pokožka je zdravě lesklá a rozjasněná.

Éterické oleje – koncentráty životních sil

Neodmyslitelnou součástí směsí pro aromamasáže jsou éterické oleje, dynamické vonné esence, které se přidávají do rostlinných olejů. Opět pozor na synteticky vyrobené či uměle parfémované éterické oleje, ty jsou efektivní jen pro výrobce a prodejce v rámci zisku, ale pro pokožku jsou škodlivé a už při krátkodobém používání mohou ublížit. Takovéto oleje se nedoporučují ani do aromalamp, protože chemické těkavé složky uvolněné do vzduchu vdechujeme do těla. Éterické oleje přidané do rostlinných olejů vytvářejí synergii terapeutického efektu a záměru. Mají obrovskou moc a sílu probouzet a udržovat život, jsou darem a požehnáním přírody. Rostliny, pokud uspokojí své potřeby k bezprostřednímu růstu (mají dostatek živin, světla a vláhy), tvoří vonné oleje, které jsou doslova koncentráty životních sil. Obsahují obrovskou energii, v níž je zapsána celá dlouhá cesta od klíčícího semene až po dospělou rostlinu.